RKW Lubelskie
logo

Nasze pierwsze kroki w RKW

Wszystko zaczęło się wczesną wiosną tego roku w Klubie Gazety Polskiej kiedy postanowiliśmy prowadzić szkolenia dla członków OKW i mężów zaufania. Po powstaniu Ruchu Kontroli Wyborów (Częstochowa, 21 lutego 2015), dołączyli do nas ludzie chętni do pracy przy kontrolowaniu procesu wyborczego – kreatywni i gotowi do działania!

Fot. Przygotowania RKW do nocy wyborczej

Pierwsze doświadczenia zdobywaliśmy podczas I tury wyborów – udało się nam udokumentować wyniki z ok. 80% komisji w Lublinie. Całkowity sukces świętowaliśmy (szampanem!) nad ranem 25 maja, po II turze, kiedy zebraliśmy wyniki z wszystkich (208) komisji w mieście! W tej II turze pomagał nam lubelski pełnomocnik PiS ds. wyborów.

 A wszystko to działo się w cudownej atmosferze współpracy, co starszym przypominającej czas powstawania NSZZ Solidarność z początku lat 80tych. Każdy kto do nas dołączył chciał dać coś od siebie – jedni mieli znakomite pomysły jak działać, jedna z koleżanek opracowała specjalną aplikację do wprowadzania danych z protokołów, inni przynosili laptopy i sprzęt fotograficzny, panie upiekły ciasta, jeszcze inni zapewnili kawę i herbatę.

 Aktualnie jesteśmy zajęci aktywizowaniem ludzi w naszym województwie i budowaniem struktur w ramach nowopowstałego (Częstochowa, 20 czerwca 2015) Stowarzyszenia Ruch Kontroli Wyborów – Ruch Kontroli Władzy.

Powiat - Gmina: 
Lublin